مغز انسان چه کارکردهایی دارد؟

مغز انسان حدوداً ۱۳۰۰ گرم است که البته بیشتر آن از آب تشکیل شده اما کارهایی که انسان با مغز خود انجام می‌دهد شگفت انگیز است.
 متین السادات نصری مدرس دانشگاه گفت: مغز انسان قابلیت‌های خارق العاده‌ای دارد به طوری که از آن به پیچیده‌ترین رایانه جهان یاد می‌کنند جالب است بدانید کار یک ثانیه مغز انسان برابر است با صد سال کار یک سوپر کامپیو‌تر.
 
وی افزود: با این تعاریف نابغه کسی است که تنها از ۱۵ درصد ظرفیت مغز خود استفاده می‌کند این در حالی است که ما تنها درصد کمی از توانایی مغز خود را به کار می‌گیریم.
 
نصری در ادامه خاطر نشان کرد: دلیل اصلی عدم بهره گیری درست از ظرفیت‌های مغزی خود ما هستیم که با سخن گفتن از ناتوانی‌ها و کمبود‌ها، خلاقیت و امید‌ها را از خود می‌گیریم.
 
وی در پایان گفت: ما باید تلاش کنیم ضمن آشنایی با مغز و کارکرد‌های آن راه‌های بهتر استفاده کردن از این ذخیره فوق العاده و عظیم خدادادی را بیاموزیم.
/ 1 نظر / 6 بازدید
محمدشهدادزهی

به نام خدا سلام علیکم : دوست عزیز و استاد گرامی وبسایت رسمی یعقوب جدگال نماینده مردم محترم و شریف چابهار،کنارک و نیکشهر در مجلس شورای اسلامی و پایگاه اطلاع رسانی چابهار نیوز جهت بیان مشکلات عمومی مردم و خبرها فرهنگی ،اجتماعی ، اقتصادی ، ورزشی و وقعایهای روز جنوب استان سیستان وبلوچستان راندازی شد.اگر در لینگ وبلاک خود قرار بدهید ممنون می شوم. . وبسایت رسمی یعقوب جدگال: www.y-jadgal.ir پایگاه اطلاع رسانی چابهار نیوز: www.ch-news.ir