با پنج کس دوستی مکن

     
براسانی دیوانجاه      

 

با پنج کس دوستی مکن

حضرت امام جعفر صادق رضی الله عنه می فرمایند: با پنج کس دوستی مکن

1- دروغ گو   - زیرا او مانند سراب است و تو را گول می زند
دور را نزدیک نشان می دهد و نزدیک را دور.

2- احمق  - احمق یعنی نادان زیرا تو در نزد وی هیج جایگاهی نداری او وقتی بخواهد به تو نفعی برساند ضرر می رساند.

3- بخیل – زیرا او چیزی را که در زمان سختی خیلی به آن
نیاز داری از تو دریغ می نماید.

4- ترسو  -  زیرا در زمان شدت و سختی تو را تنها رها می کند و می گریزد.

5-فاسق (کسی که علنا گناه می کند و از گناه علنی شرمنده نمی
شود) زیرا تو را به یک لقمه نانی یا کمتر از آن می فروشد . پرسیدند کمتر از آن یعنی چه؟ فرمود: طمع به لقمه نانی که هرگز به آن نمی رسد.

براسانی دیوانجاه

/ 5 نظر / 23 بازدید
احسان

آخر گشوده شد ز هم آن پرده های راز آخر مرا شناختی ای چشم آشنا چون سايه ديگر از چه گريزان شوم ز تو من هستم آن عروس خيالات ديرپا ... چشم منست اينكه در او خيره مانده ای ليلی كه بود؟ قصه چشم سياه چيست؟ در فكر اين مباش كه چشمان من چرا چون چشم های وحشی ليلی سياه نيست در چشم های ليلی اگر شب شكفته بود در چشم من شكفته گل آتشين عشق لغزيده بر شكوفه لب های خامشم بس قصه ها ز پيچ و خم دلنشين عشق در بند نقش های سرابی و غافلی برگرد ... اين لبان من، اين جام بوسه ها از دام بوسه راه گريزی اگر كه بود ما خود نمی شديم چنين رام بوسه ها!

پرتال تبلت ایران

پرتال تبلت ایران با سلام خدمت شما دوست عزيز من و چند تن از دوستان شما يک سايت با موضوع تبلت ها راه اندازي کرده ايم و در انجمن هاي تخصصي سايت به بررسي اخبار ،اينترنت و تکنولوژي در پيرامون تبلت ها و گوشي هاي هوشمند و برنامه نويسي و دانلود برنامه هاي مرتبط با اين گوشي ها پرداخته ايم. با توجه به فعاليت خوبي که شما در اينترنت داريد، خواستم تا از شما دعوت کنم که به جمع ما بپيونديد و من و دوستان خودتون رو ياري کنيد .شما مي تونيد با ارسال اخبار حوزه اينترنت و تکونولوژي هاي جديد و يا ارسال برنامه ها و ابزار ، سيستم عامل هاي مختلف نظير اندرويد ، اپل، ويندوز و ... در سايت فعاليت خوبي داشته باشيد پيشنهاد مي کنم يک بار به سايت ما سر بزنيد و در خبر نامه و تالار گفتگو عضو بشيد تا از جديدترين مطالب سايت مطلع شويد اميد وار هستم فعاليت خوبي با هم داشته باشيم. لينك سايتwww.TabletIR.com لينك انجمن ها http://forum.tabletir.com مي توانيد سوال هاي خودتون رو هم از طريق ايميل يا ياهو با بنده در ميان بگذاريئ Admin@TabletIR.com

دانيال

سلام دوست عزیز سایت قشنگی داری

جهانگیر زهی

براس این حرف رو از امام ما نوشتی اگر ابوحنیفه به اینه زیبایی کتاب داشته باشه قسم میخورم سنی بشم یا اینکه بیشتر بدونه جواب منطقی یادت نره

رضا یاراحمدی

سلام آقای جهانگیر زهی امامان (ع) متعلق به همه دنیا هستند فقط مال ما شیعیان نیستند. من سنی های زیادی دیده ام که به زیارت قبور ائمه (ع) می روند و ارادت به اهل بیت پیامبر (ص) دارند. موفق باشید.