آمریکا: همه مردان ختنه کنند

بر اساس این گزارش، بررسی ها نشان می دهد که ختنه احتمال انتقال اچ آی وی از مرد به زن را کم نمی کند اما موجب کاهش خطر ابتلای مرد به بیماری ایدز یک زن آلوده به آن می شود و علاوه بر آن، خطر ابتلای زنان به دیگر عفونت های آمیزشی مثل واژینوز باکتریایی، تریکومونا و HPV (زگیل تناسلی) را کاهش می دهد.

علاوه براین دیگر بیماری های آمیزشی و سرطان آلت تناسلی در افراد ختنه شده کمتر است و همین طور خطر سرطان گردن رحم در زنانی که شریک جنسی شان ختنه شده پایین می آید.

در پسر بچه ها نیز ختنه احتمال عفونت ادراری را کم می کند.
براساس این گزارش، مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا خطر ختنه ای را که با رعایت ضوابط پزشکی انجام شود اندک می داند. علاوه بر آن معتقد است ختنه بر فعالیت و لذت جنسی تاثیری ندارد یا تاثیر آن ناچیز است.

عوارض ختنه معمولا خونریزی و التهاب است و عوارض جانبی شدیدتر ، بی نهایت نادر هستند. در این پیش نویس احتمال ایجاد عوارض جانبی خفیف در نوزادان نیم درصد، در کودکان 9 درصد و در بزرگسالان 5 درصد ذکر شده است.

در موردزمان ختنه کردن مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا می گوید که ختنه در نوزادان و کودکان آسانتر و ارزانتر و کم خطرتر است، اما اگر ختنه تا دوران نوجوانی یا بزرگسالی به تعویق بیفتد، خود فرد هم می تواند در تصمیم گیری مشارکت کند.

/ 0 نظر / 10 بازدید