خنده

آیاهنگامی که آخرین بار از صمیم قلب لبخند زده اید، حال شما بهتر نشده است؟ آیا هنگامی که احساسی خوب و مثبت دارید، می خندید و شادمانی می کنید؟ آیا با افراد شوخ طبع ارتباط دارید؟ خنده باعث می شود احساس خوشی را در هر روز یا در همین زمان داشته باشید. در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا باید هر روز بخندید.
1.خنده تنش و استرس را کاهش می دهد و باعث شل شدن عضلات در بدن و برطرف کردن استرس، اضطراب و ترس می شود.
۲.خنده احساس بسیار خوب و خوشایندی را به شما می دهد و باعث انتشار هورمون آندروفین می شود و در حقیقت همین ماده شیمیایی است که در بدن این احساس را ایجاد می کند.
۳. خنده باعث می شود ما گرد هم آییم، زیرا خندیدن با دیگران یک راه فوق العاده برای کسب موقعیت اجتماعی است.
۴.خنده، عنصری شفابخش و منبعی شگفت انگیز برای درمان است که بر هر دو بعد جسمی و روحی تاثیر می گذارد. به لحاظ جسمی خنده باعث افزایش جریان خون، تنفس عمیق و افزایش ایمنی بدن می شود و از بعد روحی (عاطفی) باعث می شود حتی در سخت ترین شرایط احساس بهتری پیدا کنیم و به بیان دیگر از نقطه تاریکزندگی به روشنایی روی آوریم.

5.خنده چهره را زیبا می کند و باعث می شود دیگران به این امر ترغیب شوند. به علاوه خطوط ناشی از پیری با خندیدن برطرف می شود. البته بسیاری افراد توصیه می کنند: «فقط زیاد بخندید!» اما چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم؟ در اینجا چند روش، لبخند را به زندگی شما به ارمغان می آورد.
برای شروع خندیدن لازم است با یک لبخند آغاز کنید و در ضمن به پیشنهادهای زیر عمل کنید:
 آسوده خاطر باشید، زیرا خندیدن صحیح خود به خود پیش می آید.
 فهرستی از موارد خوبی که در زندگی تان وجود دارد و باعث مثبت اندیشی شما می شود، تهیه کنید.
 دوستان بذله گو پیدا کنید و بیشتر وقت خود را با کسانی بگذرانید که باعث خنده شما می شوند. در زندگی خود شخصی را بیابید که شوخ طبع باشد و اغلب با او همراه شوید و با افراد مختلف در سنین متفاوت بازی کنید.
 لذت ببرید و زمان بیشتری را صرف انجام کارهایی بکنید که برای شما سرگرم کننده
یا خنده آور است؛ مانند دیدن فیلم کمدی یا خواندن یک کتاب طنز یا تماشای تئاتر کمدی.

/ 1 نظر / 24 بازدید
Lidoma

سلام دوست من.وب زيبايي داري.اگه وقت کردي به وب منم سر بزن و نظرتو مطرح کن ‌ ‌‌