براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

در هر کشور و منطقه‌ای و با هر فرهنگ و آداب و رسومی، سلام کردن بخشی واجب از معاشرت روزانه انسان‌هاست. اما نوع سلام کردن‌ها در منطقه‌های مختلف جهان کمی با هم متفاوت است.

نیوزلند: قراردادن بینی‌ها به روی هم

در این رسم قدیمی سلام و احوالپرسی که در نیوزلند رایج است و «هُنگی» نام دارد، دو طرف به طور همزمان با چسباندن بینی و پیشانی‌هایشان به هم، به یکدیگر سلام می‌کنند.

جنوب آفریقا: دست دادن با دقت و جزئیات

در روش سلام کردن «بوتسوانا» افراد دست راست خود را به سمت طرف مقابل دراز می‌کنند، شست‌هایشان را در هم قفل می‌کنند و سپس با دست دیگر آرنج دست راست خود را می‌گیرند!

در تایلند: احترام با دو دست

در این روش که «Wai» نام دارد، افراد کف دستانشان را به روی هم قرار می‌دهند و مقابل قفسه سینه می‌گیرند، سپس سر خود را اندکی به جلو خم می‌کنند به طوری که شست‌ها نزدیک چانه قرار گیرد.هند: احترام ناماسته

این روش سلام و احوالپرسی با قرار دادن کف دست‌ها به روی یکدیگر طوری که انگشتان رو به بالا باشند و سپس اندکی خم شدن در حین گفتن کلمه «ناماسته» انجام می‌شود.

تبت: بیرون آوردن زبان

مردم تبت هنوز هم بنا به یک سنت قدیمی که متعلق به قرن نهم است، از طریق بیرون آوردن زبان، با یکدیگر سلام و احوالپرسی می‌کنند و این روش را نوعی احترام می‌دانند.

فیلیپین: چسباندن پشت دست به پیشانی

«مانو» نام روشی است که فیلیپینی‌ها در آن با یکدیگر احوالپرسی می‌کنند. در این روش به هنگام سلام و احوالپرسی، فرد کوچک‌تر برای احترام دست بزرگ‌تر را می‌گیرد و پشت دستش را به پیشانی خود می‌زند.

ژاپن: تعظیم کردن

شیوه رایج سلام کردن در کشور ژاپن خم شدن طرفین به سوی هم (تعظیم کوتاه کردن) به نشانه احترام است. در این روش معمولاً فرد کوچک‌تر زودتر تعظیم می‌کند.

فرانسه: بوسه بر گونه‌ها

در فرانسه سلام و احوالپرسی تاحدی شبیه به ایران خودمان است و آن‌ها گونه‌های هم را می‌بوسند. معمولا دو بوسه بر دو گونه نشانه سلام است، اما گاهی در مناطق مختلف تعداد بوسه‌ها بیشتر می‌شود.

[ چهارشنبه ۱ مهر ۱۳٩٤ ] [ ٩:۳٦ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال