براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

 

 مولانا عبدالحمید

 
 مولوی 'عبدالحمید اسماعیل زهی' در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: سنت الهی بر این امر قرار گرفته است که انسان در راه رسیدن به مدارج بالاتر و دستیابی به سعادت باید تلاش و همت داشته باشد. وی افزود: انسان بدون مشقت و سختی هیچگاه به جایی نمی رسد و راه سعادت بشر در پیچ و خم همین سختی ها و مشقتها قرار دارد. خطیب جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان ادامه داد: برخی افراد با ادعای دستیابی به علم لدنی می گویند ما قادر به تفسیر کامل قرآن هستیم یا ادعاهای واهی دارند در حالی که اینها هیچ مطالعه ی عمیقی در این زمینه نداشته اند و زانوی تلمذ نزد هیچ استادی بر زمین نزده اند.

وی افزود: علم لدنی مختص به انبیای الهی است و هیچ انسانی بدون زحمت و مشقت به جایی نخواهد رسید و این افرادی که این نوع حرفها را می زنند به احتمال زیاد اختلال حواس دارند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: البته داشتن مجاهدت و تلاش تنها راه صحیح و مسیر الهی است که انسان را به خدا و سعادت رهنمون می سازد و برخی مجاهدتها و مشقتها که در راه غیر خداوند انجام می شود ممکن است در این دنیا فرد را به برخی قدرتهای ظاهری برساند اما در نهایت برای سعادت او ثمری در بر نخواهد داشت.
وی ادامه داد: راه رسیدن به خداوند در مخالفت ورزیدن با نفس اماره و مطیع دستورات الهی بودن خلاصه می شود و جز این راهی برای رسیدن به خداوند متصور نیست.

[ شنبه ٤ تیر ۱۳٩٠ ] [ ٥:٤۳ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال