براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان
مادربزرگ اوباما : در مکه دعا کردم خداوند نوه ام را به اسلام دعوت کند  


گفت و گوی جالب با «ساره عمر» مادر بزرگ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که برای نخستین بار حج تمتع را به جا آورد. ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از نشریه زائر ، ساره عمر مادر بزرگ باراک اوباما و سعید حسین اوباما عموی رئیس جمهور آمریکا در پایان ادای مناسک حج در گفتگو با یک روزنامه سعودی  تاکید کردند از ورود به سیاست رئیس جمهورآمریکا که از بستگان آنهاست خودداری می کنند و تنها به سؤالات مربوط به  حج پاسخ می دهند.


با این حال این مساله مانع از آن نشد تا مادربزرگ اوباما با دیپلماسی اسلامی به یک سؤال سیاسی دیگر پاسخ دهد وقتی خبرنگار سعودی پرسید : آیا پیش بینی می کنی که نوه ات برای دومین بار در آمریکا رئیس جمهور شود؟ که حاجه ساره در حالی که لبخندی بر چهره داشت و  به فرزندش حسین و نوه هایش نگاه می کرد، گفت : فقط خدا می داند.

مادربزرگ رئیس جمهور آمریکا می گوید : وقتی به روستایم در کنیا بازگردم آنها را از اسلام و قدرت این دین مطلع خواهم کرد.

او با لهجه سواحلی که مردم هفت کشور آفریقایی به آن تکلم می کنند از جمله کنیا کشوری که مادربزرگ اوباما در روستای کوقلیلو آن کشور زندگی می کند، می گوید خیلی خوشحال شدم که به حج مشرف گشتم ، زیرا یادم می آید وقتی بچه بودم معلم مدرسه ام از مکه مکرمه و مدینه منوره حرف می زد، اکنون این  فرصت ارزشمند را قدر می دانم تا در مقدس ترین اماکن برای اقوام و نوه هایم دعا کنم تا خدا آنها راحفظ کند.

البته مادربزرگ رئیس جمهور آمریکا از ورود به مسائل سیاسی مربوط به نوه اش باراک اوباما در گفتگوی روزنامه الوطن با او و چهار نوه و پسرش که عموی اوباماست، خودداری کرد.

ساره عمر  که دوست دارد به او حاجیه گفته شود از اینکه توانسته است در 88 سالگی فریضه حج را به جا آورد خیلی خوشحال است، با این حال او گفت حاضر است درباره هر مساله ای صحبت کند مگر حرف زدن درباره سیاست اوباما و دیدگاهایش درباره مسائل جهان عرب یا جانبداری دولتش از اسرائیل
سیاست در دیدار با مادربزرگ اوباما وعمویش سعید حسین ممنوع بود و صرفا در این گفتگو به حج پرداخته شد.
او می گفت که چقدر آرزو داشته است  فریضه حج را به جا آورد.

مادربزرگ اوباما خیلی به پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای که اجرای دیدگاههای داخلی و خارجی اوباما را تهدید می کند و همچنین به طرح امنیتی اش در افغانستان و عراق اعتنایی نمی کند با این حال گفت : دعا کردم تا خداوند باراک نوه ام را به اسلام هدایت کند.
 به گفته یکی از فرزندان فیصل امبویا عموی باراک اوباما که توسط جدش از مسیحیت به اسلام گرویده است، جدش متخصص دعوت از غیر مسلمانان به اسلام است .

مادربزرگ اوباما می گوید وقتی به روستایم در کنیا بازگردم آنها را از اسلام و قدرت این دین مطلع خواهم کرد.

 مادربزرگ اوباما در کارهای خیریه در کنیا فعال است اما حاج سعید عموی اوباما که آرزو داشت سال گذشته به حج بیاید اما امسال نصبیش شد، گفت گمان نمی کردم به این سرزمین مقدس مشرف شوم، خیلی خوشحال شدم که توانستم امسال مناسک حج را به جا آورم و از ملک عبدالله به خاطر این دعوت تشکر می کنم.

عموی اوباما در مشاعر مقدسه دعا کرد مسلمانان مانند ادای مناسک حج همواره متحد و یکپارچه باشند.
فوزیه عمر نوه دختری مادربزرگ اوباما می گوید : حج  فرصت بزرگی برای من به وجود آورد تا با خدای عزوجل خلوت کنم .
 فوزیه حج و تجمع بزرگ مردم  در آن را به روز قیامت و خروج مردم از قبورشان در مقابل خداوند برای حساب رسی تشبیه کرد.
موسی اسماعیل پسرخاله رئیس جمهور آمریکا می گوید : با وجودی که من کنیایی الاصل هستم اما احساس می کنم از نظر روحی در این سرزمین مقدس متولد شده ام، چرا که من این سرزمین مقدس را دوست دارم.

بر اساس این گزارش، محمد بن عبدالعزیز امیر منطقه جده خانواده رئیس جمهور آمریکا و در راس آنها ساره عمر مادربزرگ و سعید حسین اوباما عموی وی را به حضور پذیرفت و از آنها پذیرایی کرد.

خانواده باراک اوباما امسال میهمان پادشاه عربستان بودند به افتخار آنها ضیافت شامی از سوی امیر منطقه جده برگزار شد.

لازم به ذکر است خانم ساره عمر مادر بزرگ رئیس جمهور اوباما یکی از مشهورترین خیرین کنیا محسوب می شود.

[ شنبه ٤ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال