براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

مولانا عبدالحمید

مولوی 'عبدالحمیددر خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت زاهدان اظهار داشت: اسلام دینی است  که از هر آینی بیشتر بر رعایت حقوق  والدین ارزش زیادی قائل است به طوری که بعد از توحید خداوند بالاترین حق بر همه انسانها، حق والدین است.
وی افزود: فرزندان باید همواره به والدین خود سرکشی کنند و نباید هیچگاه از احوال آنان غافل شوند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: همانطور که والدین وظیفه دارند در امر تعلیم و تربیت فرزندان نهایت تلاش را داشته باشند فرزندان هم باید در مراقبت از والدین به ویژه در سنین پیری نهایت کوشش را از خود نشان دهند.
وی افزود: متاسفانه امروز فریضه مهم صله رحم و دیدار از والدین و خویشاوندان در میان مسلمانان کمرنگ شده و اغلب به بهانه کسب معاش و تلاش برای گذران امور روزمره از صله رحم غفلت می ورزند.
وی اظهار داشت: این در حالی است که اسلام بیشترین تاکید را بر انجام صله رحم با خویشاوندان و والدین دارد و ترک آن را به هیچ بهانه ای  ندانسته است.


مولوی عبدالحمید در بخشی دیگر از سخنانش شرک را مهمترین وبزرگترین گناه وبعد از آن بی توجهی به حقوق والدین  ونافرمانی آنها دانست وبا استناد به یکی از روایات  گفت:بزرگترین جهاد خدمت به والدین می باشد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه  سخنانش  به برگزاری مراسم جشن فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت اشاره کرد وگفت :مراسم ختم بخاری امسال مطلبق با ۲۷ رجب  ۹ تیر ماه درزاهدان در محل مصلی بزرگ اهل سنت با حضور مهمانان برگزار می شود برگزاری این مراسم خیر برکات زیادی برای همه مردم جامعه شیعه وسنی وکشور دارد  برگزاری این مراسم تامین امنیت را به ارمغان می آورد  چون در چنین مراسم ومجالس برای عاقبت به خیری مسلمین برای حاکم ورعیت دعا می شود این گونه تجمعات دینی با انگیزه الهی ومذهبی برگزار می شوند انشالله برای برگزاری این مراسمات امیدواریم کسی دیدگاه محدودی نداشته باشد مسولین ارگانها ونهاد ها وادارات دولتی هم می توانند در چنین مراسماتی حضور داشته  ودر برگزاری هرچه باشکوه تر آن مشارکت وهمکاری داشته باشند.

وی از مردم خواست برای تامین گوشت وبرنج ودیگر امکانات لازم همکاری کنند.هزینه ها اینگونه مراسمات را تاکنون مردم دادند انتظار است امسال هم مردم هزینه ها این مراسم را تقبل نموده وپرداخت نمایند.

مولوی عبدالحمید گفت :بعضی ها می گویند هزینه ساخت مسجد جامع مکی را ما از دولت ها دیگر گرفته ویا از کجا می آوریم باید خدمت این عزیزان عرض کنم  برای ساخت مساجد ومدارس وتامین هزینه های مراسمات ومناسبت ها به خدا قسم ما از کسی پولی دریافت نکرده ونمی کنیم چون جزو اعتقادات ما هست که مردم باید برای امور مذهبی خود خودشان هزینه کنند اگر زمانی نیاز داشته  باشیم مستقیما از دولت وملت کشور خود در خواست کمک می کنیم  ما از هیچ کشوری ریالی تاکنون دریافت نکرده ایم  بلکه ما معتقدیم حتی ما از دولت خودمان که مادر بیت المال آن شریک هستیم وجهی دریافت نکنیم چون ترجیح می دهیم دولت کشور خودمان بهتر است به برای اجرای طرح های عمرانی بودجه کشور را هزینه کند.

وی در پایان از مردم ایران وخصوصا مردم شیعه وسنی استان برای شرکت در مراسم ختم بخاری که در ۹تیر ما در زاهدان برگزار می شود دعوت کرد

[ جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٤:٤۱ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال