براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

بعضی از این کودکان وحشی، توسط دیگران (معمولاً والدین خودشان) زندانی بوده‌اند؛
گاه، والدینی که نمی‌توانند از پس اختلالات جسمی و ذهنی کودکان‌شان بربیایند، آنان را به حال خود رها می‌کنند. کودکان وحشی پیش از آن که به حال خود رها شوند یا از خانه فرار کنند، ممکن است مورد سوء‌استفاده شدیدی قرار گرفته باشند یا آسیب‌های روانی جدی بر آن‌ها وارد آمده باشد. طبق گزارش‌ها، برخی از این کودکان، توسط حیوانات، بزرگ می‌شوند و برخی دیگر، به تنهایی در طبیعت وحشی، روزگار می‌گذرانند. بیش از صد مورد کودک وحشی گزارش شده است. ما ده نفر از آن‌ها را که در زمان خود معروف شده‌اند، در این‌جا می‌آوریم.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۳ ] [ ٤:٥٥ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 

                                                                              

سالها پیش یکی از ملحدان گفته است که ای مسلمانان چگونه راست می پندارید مگسی که بیماریها را حمل می کند در آن شفا باشد؟ این مسئله غیر منطقی است و انسان عاقل آنرا نمی پذیرد.

حقیقت این است که در آن زمان نمی دانستم چگونه به او پاسخ گویم. چرا که سرشت ملحد سرشتی مادی است که به عالم غیب ایمان نمی آورد، بلکه دلایل مادی ملموس می خواهد . او تجاربی را که مسلمانان به دست آورده اند، نمی داند. بنابراین چاره ای نیست که حقایق جدید درباره مگس را که غربیها آنرا به دست آورده و کشف کره اند، بیان کنیم.

کسب تجربه از اوایل قرن بیستم جهت استفاده از پادزهر حشرات آغاز شد . خانم دکتر "جوآن کلارک" در استرالیا از غربیهایی بود که به این مسئله اهتمام ورزید و در اثر تجربه فهمید که در سطح خارجی مگس پادزهر وجود دارد که برخی از امراض و بیماریها را معالجه می کند، بنابراین اذعان داشت  که در مگس شفا وجود دارد.

      


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۳ ] [ ٥:٤٦ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

بے شک ایمانءِ بهتریں سرچمگ، پیغمبر وآئیءِ صحابیانی زندگی وتاریخ إنت.
صحابه تاریخءِ هما مزن مردان أنت که وهدے اسلامءِ دعوت په آیاں رس إت آیاں گوں جان ودلءَ قبولش کت وگوشتش: رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیًا یُنَادِی لِلإِیمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا.

آیاں گوں وتی زحمت و خدمتاں په اللهءِ دینءَ، وتی نام إش ماں تاریخءِ دپترءَ ثبت کت و په همیشه آیانی نام وتوار پشت کپت.

ماں إے نبشتانکءَ یک گُلے چه إے گلستانءَ که آ حضرت عمر فاروق إنت پیش کنگ بیت

واجهءِ نام و نسب

حضرت عمربن خطاب بن نفیل بن عبدالعزی عدوی وقرشی إنت و واجهءِ نسب ماں کعب بن لؤی ءَ گوں پیغمبرءِ نسبءَ هور بیت. واجهءِ لقب، فاروق إنت.

پیسر چه اسلام

کسانیءَ حضرت عمر وتی پت وناکوانی شپانک أت، رندءَ ماں ورنائیءَ گوں وتی براتءِ همکوپگیءَ په تجارتءَ شت وماں وتی سوداگری سفراں په شام ویمنءَ گوں إے دگه راجانی دود وربیدگءَ پجاروک بیت. وماں جاهلیتءَ قریشءِ سفیر أت و وهدےکه اسلام آتک آئیءِ وفا گوں قریشءَ سبب بیت که گوں اسلامءَ مخالفت بکنت همے پیمءَ انگتءَ آئیءَ اسلام ءِ بارهءَ باز سرپدی نیست أت؛ همے واستا آئی په کسانے که ایمانش آرتگ أت باز ترند سک أت.


ادامه مطلب
[ جمعه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۳ ] [ ٦:۳۱ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال