براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

یاری رساندن به همنوع، برابر است با سلامتی


چگونه اهدا کردن و یاری رساندن به دیگران، می تواند بر بدن تاثیرگذار باشد؟
 
فرض اولیه ما این است که بدن شما بسیار شگفت انگیز است. شما می توانید حتی بیش از حد توانتان کار انجام دهید، به شرطی که به درستی بدانید چه می خواهید بکنید. در آن صورت نه تنها انجام آن برایتان دشوار نخواهد بود؛ بلکه آن را در مدت زمان کوتاهی تکمیل می کنید. در سطور بعدی، فهرستی از کارهایی ارائه می شود که باید آنها را انجام بدهید و هدف این است که شما متوجه شوید تا چه حد بر مساله کیفیت و طول عمرتان کنترل دارید.
 
ما می خواهیم شما به این مساله پی ببرید که تمرکز روی نکته ای که موجب ایجاد تفاوت شود، می تواند به جوان تر و سالم تر ماندن شما کمک کند. برای برخی افراد، شادی، مانند قدم زدن در ساحلی است که نمِ باران، در سکوت به آن طراوت می بخشد. به اعتقاد ما، تعریف خاص شما از شادی، هر چه که باشد، عامل عمده آن باورتان در مورد این مساله است که شما یک تفاوت ایجاد کرده اید.

ادامه مطلب
[ جمعه ۱٥ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

امروز ظهر شیطان را دیدم !

نشسته بر بساط صبحانه و آرام لقمه برمیداشت…

گفتم: ظهر شده، هنوز بساط کار خود را پهن نکرده ای؟ بنی آدم نصف روز خود را بی تو گذرانده اند…

شیطان گفت: خود را بازنشسته کرده ام. پیش از موعد!

گفتم:…

به راه عدل و انصاف بازگشته ای یا سنگ بندگی خدا به سینه می زنی؟

گفت:
من دیگر آن شیطان توانای سابق نیستم. دیدم انسانها، آنچه را من شبانه به ده ها وسوسه پنهانی انجام میدادم، روزانه به صدها دسیسه آشکارا انجام میدهند. اینان را به شیطان چه نیاز است؟

شیطان در حالی که بساط خود را برمیچید تا در کناری آرام بخوابد، زیر لب گفت: آن روز که خداوند گفت بر آدم و نسل او سجده کن، نمیدانستم که نسل او در زشتی و دروغ و خیانت، تا کجامیتواند فرا رود، و گرنه در برابر آدم به سجده می رفتم و میگفتم که :
همانا تو خود پدر منی.

[ جمعه ۸ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٧:۳٩ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

عارضه چروکیدگی و خشکیدگی خوشه خرما یکی از مشکلاتی است که طی سال‌های اخیر با وارد کردن خسارات زیاد به محصول خرمای برخی مناطق کشور، موجب دغدغه‌خاطر نخل‌کاران نیز شده است.وقوع این عارضه سبب خشک شدن میوه در مرحله تبدیل خارک به رطب شده و با کاهش شدید کیفیت محصول به طور کامل آن را از چرخه اقتصادی باغدار خارج می‌‌کند.تاکنون تحقیقات و مطالعات گسترده‌ای برای روشن شدن علت این پدیده توسط موسسه تحقیقات خرما و میوه‌های گرمسیری کشور و سایر مراکز تحقیقاتی انجام گرفته است که در این دستورالعمل به مواردی از نتایج به دست آمده از آن اشاره می‌شود تا با به کارگیری آن توسط نخل‌کاران خسارت ناشی از عارضه به حد قابل قبولی کاهش یابد.

با توجه به عدم گزارش چنین عارضه‌ای در سایر کشورهای مهم خرماخیز دنیا تمام نکات مطابق اقلیم کشور ایران بوده و در صورت رعایت آن‌ نتایج مطلوبی حاصل می‌شود.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱:۳٩ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 

حیوانات، جهانی وسیعتر از انسان ها دارند چرا که هزارن گونه مخلتف از حیوانات روی زمین زندگی میکنند که هر کدام آن ها صدها گونه مختلف دارند از این رو جمعیت آن ها روی زمین بیشتر و البته پیچیدگی بالاتری نیز دارند.

در میان حیوانات می توانیم موارد عجیبی پیدا کنیم که برخی از آن ها به رنگ یا شکل و ظاهر حیوانات مربوط است اما آن ها استعدادهایی نیز دارند که ما از ان ها بی خبر هستیم. از آنجایی که حیوانات تمامی کارهای خود را از رو غریزه انجام می دهند شاید بپندارید که چیزی به نام هوش در آن ها وجود ندارد اما در ادامه با هم باهوش ترین حیوانات دنیا را بررسی می کنیم:

شامپانزه


ادامه مطلب
[ جمعه ۱ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال