براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگانقحطی سال ۱۲۹۸–۱۲۹۶ ایران

قحطی ۱۲۹۶ - ۱۲۹۸ (۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ میلادی) قحطی بزرگی بود که تلفات جانی فراوانی را در ایران سبب شد.
... در این دوران که مصادف با جنگ جهانی بود علیرغم اعلام بی طرفی در جنگ از سوی حکومت ایران بخش‌هایی از ایران توسط نیروهای روسیه، انگلیس اشغال شده بود. در همین زمان درگیری‌های قبیله‌ای نیز قدرت مرکزی را در ایران ضعیف کرده بود. همزمان اپیدمی آنفلوآنزای اسپانیایی که باعث مرگ صد میلیون نفر در سراسر جهان شد در ایران شیوع پیدا کرد. هر چند تعداد ایرانیانی که در این زمان کشته شدند محل مناقشه‌است. اما متخصصان چنین پیشنهاد می‌کنند که مجموعه‌ای از قطحی، مالاریا، آنفولانزا، و اعتیاد فراگیر به تریاک سبب نرخ غیر عادی مرگ و میر در ایران شده بود.


ادامه مطلب
[ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]


نشسته بر بساط صبحانه و آرام لقمه برمیداشت گفتم: ظهر شده، هنوز بساط کار خود را پهن نکرده ای؟ بنی آدم نصف روزخود را بی تو گذرانده اند

شیطان گفت: خود را بازنشسته کرده ام.پیش از موعدگفتم: به راه عدل و انصاف بازگشته ای یا سنگ بندگی خدا به سینه می زنی؟

شیطان گفت: من دیگر آن شیطان توانای سابق نیستم. دیدم انسانها، آنچه را من شبانه به ده ها وسوسه پنهانی انجام میدادم، روزانه به صدها دسیسه آشکارا انجام میدهند.اینان را به شیطان چه نیاز است؟

شیطان در حالی که بساط خود را برمیچید تا در کناری آرام بخوابد، زیر لب گفت: آن روز که خداوند گفت بر آدم و نسل او سجده کن، نمیدانستم که نسل او در زشتی و دروغ و خیانت، تا کجا میتواند فرا رود، و گرنه در برابر آدم به سجده می رفتم و میگفتم که : همانا تو خود پدر منی...!!!
[ پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

اسلام دین همه بشریت است، بنابراین برای  سعادت و بهتر زیستن او برنامه ویژه‌ای دارد و هیچ یک از دستورات و  آموزه‌هایش بی حکمت و دلیل نیست.یکی از آنها نماز و اعمال و اذکار مربوط  به آن است. کارشناسان معتقدند خواندن نماز تنها غذای روح انسان نیست بلکه  جسم انسان‌ها را نیز تقویت می‌کند و آنها را در مبارزه با مشکلات روزمره  یاری می‌دهد. 

به عنوان مثال در تحقیقات علمی و نظریات  برخی کارشناسان علم طب و روانشناسی گفته شده؛ ثابت ماندن چشم باعث بهبود  ضعف و نواقصی مانند نزدیک بینی می‌شود و به لحاظ روانی این حالت باعث  افزایش مقاومت عصبی فرد شده و بی‌خوابی و افکار نا آرام را از انسان دور  می‌کند.

ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال