براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان
یک خاخام یهودی از حزب تندرو و افراطی «شاس» اسراییل به دین مبین اسلام مشرف شد و از یک مبلغ دینی در محافل یهودی به یک مبلغ مسلمان تبدیل شد.
به گزارش شفقنا، «یوسف کوهین»، خاخام یهودی از حزب شاس اسرائیل که دارای ۳۶ سال سن و یهودی آمریکایی الاصل است و به تازگی به فلسطین ‏اشغالی سفر کرده است، به دین اسلام مشرف شد و به یک مبلغ اسلامی تبدیل شده است. ‏
 

ادامه مطلب
[ شنبه ٢٥ آذر ۱۳٩۱ ] [ ٢:٠۸ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
بومیان مایا در جنوب مکزیک از ۲۱ دسامبر سال گذشته مراسم ویژه شمارش معکوس برای فرا رسیدن ۲۱ دسامبر امسال را آغاز کرده‌اند!
بومیان مایا در جنوب مکزیک از ۲۱ دسامبر سال گذشته مراسم ویژه شمارش معکوس برای فرا رسیدن ۲۱ دسامبر امسال را آغاز کرده‌اند!
 هجوم مردم به روستای بوگراش در کشور فرانسوی در هفته‌های اخیر خبرساز شده است چون افرادی که راهی این روستا در دامنه کوهستان پیرنه در جنوب فرانسه شده‌اند، نگران پایان دنیا هستند و به دلایلی که به نظرشان قانع‌کننده می‌رسد، اعتقاد دارند که اگر در این روستا در پای کوه پناه بگیرند، از نبرد آخرالزمان یا همان جنگ خیر و شر در پایان دنیا در امان خواهند ماند.
آنها باور دارند که این جنگ کمتر از ده روز دیگر در ۲۱ دسامبر (اول دی) امسال رخ می‌دهد. در این روز چرخه پنج هزار و ۱۲۵ ساله تقویم کهن مایاها به پایان می‌رسد. مایاها قومی صاحب تمدن پیشرفته بودند که در جنوب مکزیک زندگی می‌کردند.
آنچه از تمدن مایا به جا مانده نشانگر دانش پیشرفته این قوم در نجوم، ریاضی و تعیین چرخه‌های زمانیست. آنها سال خورشیدی ۳۶۵ روزه را شناسایی کرده بودند و در یکی از معدود کتاب‌هایی که از آنها به جا مانده است، جدولی از خورشیدگرفتگی‌هایی وجود دارد که از عصر آنها تا زمان معاصر رخ داده‌اند. طولانی‌ترین تقویم مایاها در سال سه هزار و ۱۱۴ قبل از میلاد مسیح آغاز شده و برای یک دوره ۳۹۴ ساله، تحت عنوان بکتون، ادامه دارد. سیزدهمین بکتون مایاها ۲۱ دسامبر امسال و در روزی به پایان می‌رسد که در نجوم با عنوان انقلاب زمستانی شناخته می‌شود. انقلاب زمستانی موعدی در سال است که با توجه به زاویه زمین نسبت به خورشید، ساکنان نیمکره شمالی کوتاه‌ترین روز و ساکنان نیمکره جنوبی طولانی‌ترین روز را در طول سال تجربه می‌کنند.


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٤ آذر ۱۳٩۱ ] [ ٥:٢٢ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

براسانی دیوانجاه     

براسانی دیوانجاه    
  براسانی دیوانجاه

لوکان بعدی نبی لکان عمر بن الخطاب. اگر بعد از من پیامبری می آمد حتما آن پیامبر عمربن خطاب بود. رسول خدا

1_ روزی که عمرایمان آورد تعداد مسلمانان 39 نفر بودند.
2_ اسلام آوردن عمر آرزوی رسول خدا و عزت اسلام بود.
3_ عمراز جمله ده نفری هستند که پیامبر آنها را در دنیا وعده بهشت داد.
4_  عمراولین خلیفه بود که لقب امیر المومنین گرفت.
5_ عمر پدر ام المؤمنین حفصه، پدر خانم رسول خدا می باشد و رسول خدا داماد ایشان هستند.
6_ در زمان خلافت ایشان سرزمین های شام،عراق،مصر،ایران بزرگ،طرابلس وآذربایجان فتح گردید.
7_ شهرهای بصره وکوفه در دوره خلافت ایشان بنا گردید.
8_ ایشان اولین کسی است که تاریخ هجری را اساس گذاشت
9_ پس از رحلت در خانه حضرت عایشه در جوار رسول خدا وابو بکر دفن گردید.
10_ نسب ایشان با رسول خدا  در کعب بن لوئ به هم می رسد.
11_لقب: فاروق (جدا کننده حق از باطل) این لقب توسط رسول خدا در روز اسلام آوردن عمر به ایشان داده شد،زیرا خداوند به وسیله او اسلام را عزیز وقوی ساخت و او حق را از باطل جدا کرد.

12_کنیت: ابو حفص را روز جنگ بدر رسول خدا به ایشان  داد.

ویژه گی ها،ومحیط رشد ونموی عمر رضی الله عنه:

ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۸ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

پسره به باباش میگه پنج هزار تومن بده.باباش میگه چی , چهار هزار تومن؟ سه هزار تومن میخوای واسه چی ؟ بچه های مردم روزی دو هزار تومن میگیرن با همون هزار تومن کنار میان , اونوقت تو از من پونصد تومن میخوای؟ بابای من سیصد تومن به من نمیداد که من بخوام دویست تومن بدم . بیا حالا این صد تومن رو بگیر ... پسره نگاه کرد دید پنجاه تومنیه !!!

[ جمعه ۳ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳٠ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

نقشه فتوحات خلفای راشدین با کیفیت و قدرت زوم بالا

 

[ جمعه ۳ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۸:٥٥ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال