براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

صفحات زرین تاریخ اسلام، همواره مزین به نام شیرمردانی بوده که در مکتب آسمانی و انسان ساز اسلام تربیت یافته اند و این منبع فیاض خداوندی از آنان مردانی ساخته که برای رسیدن به محبوب حقیقی تا آخرین قطره خون ایستادگی نمودند. غیرت و حمیتی که اسلام در وجود آنان دمیده آنان را حامل چنان ایمان و قدرتی نمود که به هیچ وجه ظلم و تجاوز را از جانب دشمنان قبول نکردند و بسان کوهی استوار در مقابل تجاوزشان ایستادگی کرده و همچون سیلی خروشان بر قدرتهای پوشالی آنان هجوم می بردند و به منظور اعلاء کلمة الله و برافراشتن پرچم توحید و عزت در اقصی نقاط عالم جانفشانی‏ها کرده و خواب راحت را از دشمنان اسلام گرفته، زندگی را به کامشان تلخ و بنیان آنان را به تزلزل درآوردند و برای نسلهای بعد از خود الگو و مایۀ فخر و مباهات قرار گرفتند.

 یکی از این دلیرمردان تاریخ که ابوبکر گونه با نعرۀ (أینقص الدین و أنا حی) و عمر گونه با شعار (نحن قوم أعزنا الله بالاسلام) و حسین وار با ندای (هیهات من الذلة) به میدان مبارزه و جهاد در مقابل طاغوت زمان خویش قدم گذاشت و تا سرحدّ شهادت پیش رفت، سید عمر بن مختار بن عمر المنفی است که در سال 1858 م (1275هـ.ق) در "بطنان" یکی از بخش‏های ایالت برقه در لیبی در دامان مادری با خدا و پدری متدین و خانواده ای دین دوست چشم به جهان گشود.


ادامه مطلب
[ جمعه ٢۱ مهر ۱۳٩۱ ] [ ٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 


جی‌پی‌اس یا سیستم موقعیت‌یاب جهانی (Global Positioning Systems)، یک سیستم راهبری و مسیریابی ماهواره‌ای است که از شبکه‌ای با حداقل ۲۴ ماهواره تشکیل شده است. این ماهواره‌ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار زمین قرار داده شده‌اند. جی‌پی‌اس در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال ۱۹۸۰ استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد.

خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین در تمام شبانه‌روز در دسترس است و استفاده از آن رایگان است


ادامه مطلب
[ جمعه ۱٤ مهر ۱۳٩۱ ] [ ٥:٤۱ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

گونه‌ای خاص از عروس دریایی؛ تنها موجودی در دنیا که عمر جاودان دارد و هرگز نمی‌میرد.

این حیوان ممکن است تنها موجودی باشد که عمر جاودان دارد. از آن‌جایی که این عروس دریایی قادر است پس از آخرین مرحله‌ بزرگسالی، دوباره تغییر شکل داده و به نخستین مرحله‌ی زندگی خود بازگردد، ممکن است هیچ پایان طبیعی برای طول عمر این حیوان وجود نداشته باشد.

عروس دریایی


دانشمندان می‌گویند hydrozoan jellyfish تنها حیوانی است که می تواند بارها و بارها در زمان به عقب برگردد و دوباره حالت مرحله اول از زندگی خود را پیدا کند.

آن‌ها می‌خواهند بفهمند چه‌طور این حیوان می‌تواند جریان سالخوردگی خود را به حالت معکوس درآورد.

از آنجایی که این حیوان هیچ‌وقت نمی‌میرد، تعداد آن‌ها در اقیانوس‌ها روز به روز در حال افزایش است

[ یکشنبه ٩ مهر ۱۳٩۱ ] [ ٦:٤٠ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

مغز انسان حدوداً ۱۳۰۰ گرم است که البته بیشتر آن از آب تشکیل شده اما کارهایی که انسان با مغز خود انجام می‌دهد شگفت انگیز است.
 متین السادات نصری مدرس دانشگاه گفت: مغز انسان قابلیت‌های خارق العاده‌ای دارد به طوری که از آن به پیچیده‌ترین رایانه جهان یاد می‌کنند جالب است بدانید کار یک ثانیه مغز انسان برابر است با صد سال کار یک سوپر کامپیو‌تر.
 
وی افزود: با این تعاریف نابغه کسی است که تنها از ۱۵ درصد ظرفیت مغز خود استفاده می‌کند این در حالی است که ما تنها درصد کمی از توانایی مغز خود را به کار می‌گیریم.
 
نصری در ادامه خاطر نشان کرد: دلیل اصلی عدم بهره گیری درست از ظرفیت‌های مغزی خود ما هستیم که با سخن گفتن از ناتوانی‌ها و کمبود‌ها، خلاقیت و امید‌ها را از خود می‌گیریم.
 
وی در پایان گفت: ما باید تلاش کنیم ضمن آشنایی با مغز و کارکرد‌های آن راه‌های بهتر استفاده کردن از این ذخیره فوق العاده و عظیم خدادادی را بیاموزیم.
[ چهارشنبه ٥ مهر ۱۳٩۱ ] [ ۸:۱۳ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال