براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان
عکس زیر مربوط به دوران قبل از انقلاب می باشد که به پیرمردها و پیرزن ها کوپن تریاک تعلق می گرفته است!
تصویر: کارت دریافت یارانه تریاک در ایران


 

ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٢۱ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

روزی حضرت سلیمان مورچه ای را در پای کوهی دید که مشغول جابجا کردن خاک های پایین کوه بود. 
از او پرسید: چرا این همه سختی را متحمل می شوی؟ مورچه گفت: معشوقم به من گفته اگر این کوه را جابجا کنی به وصال من خواهی رسید و من به عشق وصال او می خواهم این کوه را جابجا کنم. حضرت سلیمان فرمود: تو اگر عمر نوح هم داشته باشی نمی توانی این کار را انجام بدهی. مورچه گفت: تمام سعی ام را می کنم... حضرت سلیمان که بسیار از همت و پشت کار مورچه خوشش آمده بود دست به دعابرداشت تاخداوند کوه را جابجا کرد. مورچه رو به آسمان کرد و گفت: خدایی را شکر می گویم که در راه عشق، پیامبری را به خدمت موری در می آ ورد...

تمام سعی مان را بکنیم، پیامبری همیشه در همین نزدیکی ست
[ سه‌شنبه ۱٤ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 آیا تاکنون با پدیده‌ای تحت عنوان «آبشارهای خون» در طبیعت برخورد کرده‌اید یا نام آن به گوش شما رسیده است.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٧:٢٤ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان،  در خطبه های نماز جمعه این هفته، با تلاوت آیه {و أن لیس للانسان إلا ما سعی و أن سعیه سوف یری}، با تاکید بر اینکه قرآن عظیم الشان بزرگترین کتاب پروردگار و ضامن سعادت و کامیابی بشر در دنیا و آخرت است، گفت: قرآن عظیم الشان ما را به سعی و تلاش و کوشش فرا خوانده است و مراد قرآن تنها سعی و تلاش اخروی نیست، بلکه بشر را به سعادت آخرت و دنیا راهنمایی کرده است.  ایشان افزود: قرآن ما را به دو مجاهده و کوشش فرا خوانده است؛ یکی سعی و تلاش در دنیا برای معیشت و کسب روزی حلال و آبادانی دنیا؛ و دیگری سعی و تلاش در جهت آبادانی آخرت. در جایی قرآن تنها به سعی و تلاش آخرت اشاره کرده و می فرماید: {ومن أراد الآخرة وسعى لها سعیها وهو مؤمن فأولئک کان سعیهم مشکورا}؛ کسی که خواهان آخرت است و برای آن زحمت می کشد، سعی و تلاش او مورد تشکر و قدردانی خداوند قرار می گیرد. و در جایی دیگر هم ما را دعوت به سعی و تلاش برای دنیا داده است.
مدیر دارالعلوم زاهدان ادامه داد: ما نباید برای زندگی دنیا و مسائل آن، دست روی دست بگذاریم و در خانه بنشینیم و هیچ حرکتی از خودمان نشان ندهیم به امید اینکه خداوند به ما روزی می دهد. خداوند نفرموده است که شما بنشینید من به شما روزی می دهم، بلکه خداوند سعی و تلاش برای دنیا و هم سعی و تلاش برای آخرت را قرار داده است و هر کس در یکی از این دو کوتاهی کند، با مشکل مواجه می گردد. کسانی که در دنیا برای کسب روزی حلال سعی و تلاش نکنند، با مشکل و ذلت و خواری مواجه خواهند شد و محتاج دیگران می گردند. و اگر کسی سعی و تلاش در جهت آخرت را انجام ندهد، روز قیامت رسوا و ذلیل خواهد شد و گرفتار عذاب خدا در جهنم خواهد شد.
ایشان ادامه داد: اگر کسی سعی و تلاش در دنیا را رها کند، دنیا برای او تبدیل به جهنم می شود و به جهنمِ خواری، ذلت، احتیاج و تنگدستی گرفتار می شود.


ادامه مطلب
[ جمعه ۱٠ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

براسانی دیوانجاه      
  
  براسانی دیوانجاه

در افسانه ها می گویند روزی خداوند به یک آدم حسود گفت:هر چه دلت می خواهد از من بخواه.من به تو می دهم ولی به شرطی که همسایه دو برابر بدهم!
اگر میخواهی به تو یک اسب بدهم به او یک جفت اسب خواهم داد.
حال بگو چه می خواهی؟
آن شخص گفت: ای پروردگار یک چشم مرا کور کن و ازهمسایه دو تا!!!       

 

براسانی دیوانجاهبراسانی دیوانجاه

 

[ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٢:۱٠ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال