براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان


 

 عید سعید فطر مبارک باد 
عید سعید فطر و پایان ماه صیام      بخواهیم ازخدای ذوالجلال والکرام 

که تا سال آینده، صفا و پاکی دل       حفظ بشه و نباشیم از انسانهای غافل

 

[ یکشنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳۳ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
از کشور میانمار چه می‌دانید؟ چه تعداد مسلمان در میانمار زندگی می‌کنند؟ اختلاف اصلی میان مسلمانان با حکومت و پیروان بودا چیست؟ دعوت بودا به صلح و مهربانی در میانمار چگونه رقم می‌خورد؟ مظلومیت مضاعف مسلمین میانمار چیست؟ برای یافتن پاسخ‌ این پرسش‌ها با  باماهمراه شوید...
چندی است که ماجرای مظلومیت مسلمانان میانمار در داخل کشور تبدیل به موج وسیعی از همدردی مردم و مسئولین با مستضعفین و مظلومین این کشور شده است، تصاویر و صحنه‌های دلخراشی نیز به اسم کشتار مسلمانان در میانمار در رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی دیده شده است حال آنکه بعضی از این تصاویر مربوط به حوادث و موضوعات دیگری بوده است و هدف از انتشار آنها زیر سؤال‌بردن اقدام بی رحمانه حکومت میانمار در ستم به مسلمین این کشور بوده است تا بگویند موج ایجاد شده در حمایت از مسلمین میانمار بر اساس تصاویر جعلی و غیر واقعی بوده است حال آنکه واقعیت همان مظلومیت و ستم بی‌دلیل بر مسلمین میانمار است که در سکوت مجامع بین‌المللی و حامیان حقوق بشر است.

ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 

 

کدهای امنیتی تلفن های همراه

 

تقریبا تمام اپراتورهای تلفن همراه در جهان کدهای ویژه‌ای دارند که به واسطه به‌کارگیری این کدها کاربران می‌توانند میزان کارایی گوشی تلفن همراه خود را بالا برده و بر برخی از قابلیت‌های آن بیفزایند. برخی از این کدها در حقیقت فرامینی هستند که به‌صورت عادی در منوی گوشی تلفن همراه موجود است و استفاده از این کدها در حقیقت به نوعی میانبر برای همان فرامین محسوب می‌شود.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٤:۱٥ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

همه میدانیم که اب خوردن مهم است ولی نمیدانیم خوردن آب چه زمانی مهم است

هزار و چها صد سال پیش اسلام گفت که قبل از خواب و بعد از خواب آب خورید شب داخل ظرفی آب بریزید زیر آسمان بگذارید و صبح هنگام بیدار شدن مقداری از آن آب بخورید و با بقیه آن وضو بگیرید و نماز بخوانید.

امروزه علم پزشکی ثابت کرده که ۹۰ درصد سکته های قلبی هنگام صبح به خاطر این است که ما قبل از خواب و یا عصر روز قبل آب نخورده ایم.

یک لیوان آب بعد از بیدار شدن از خواب کمک میکند ارگانهای بدن فعال بشوند.


خوردن یک لیوان آب نیم ساعت قبل از غذا به هضم آن کمک میکند.

خوردن یک لیوان آب قبل از حمام به کاهش فشار خون کمک میکند.

یک لیوان آب قبل از خواب از سکته قلبی جلوگیری میکند.

 

[ جمعه ۱۳ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٤:۳۱ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

در تصاویر زیر صحنه های صید آهو بوسیله یوزپلنگ دست آموز ،توسط یک عرب، دیده می شود!ناراحت

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٩ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:٤۳ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

هم اکنون چند سایت مجازی به طور غیر قانونی ولی در ابعاد وسیع با موضوع ازدواج و صیغه موقت در تهران فعال هستند و بارها وزارت ارشاد و وزارت ورزش و جوانان صدور مجوز برای این گونه سایت ها را تکذیب کرده اند.
این سایت ها که به گفته برخی منابع آگاه توسط برخی گروه های غیر مسلمان برای ترویج فحشا و فساد طراحی شده است به منظور تخریب احکام شرعی و دینی در بخش های مختلف سایت خود به درج روایات و آیات و نفل قول هایی از علما و بزرگان پرداخته اند؛ این در حالی است که تا کنون صدها ازدواج که ارتباط اولیه آنها در فضای مجاری ایجاد شده به طلاق و حتی سرقت و تجاوز و قتل منجر شده و برخی از رسانه های مسئول به کرات در مورد عواقب این دست تعاملات جنسی در اینترنت اخطار داده اند.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۸ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:۱۱ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

روزی از روزها شیخ جنید بغدادی، به عزم سیر و سفر، به همراه یارانش از شهر بغداد بیرون رفتی. هنگام سفر شیخ احوال بهلول را پرسید.

گفتند: او مردی دیوانه و رها است.

گفت: او را طلب کنید که مرا با او کار است. پس تفحص کردند و او را در صحرایی آزاد و بی تکلف یافتند.

شیخ را به نشانی او بردند. شیخ به نزدیک او رفت و سلام کرد.

بهلول جواب سلام او را داد و پرسید: چه کسی هستی؟

شیخ گفت: منم شیخ جنید بغدادی.

بهلول گفت: تویی شیخ بغداد که مردم را ارشاد می‌کنی؟

شیخ گفت: آری...

بهلول گفت: طعام چگونه می‌خوری؟

 

حکیمانه


ادامه مطلب
[ جمعه ٦ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٩:٠۱ ‎ق.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
مایک تایسون مشت زن معروف آمریکایی در 30 ژوئن 1966 در بروکلین نیویورک متولد شد او در سال 1992 به حبس محکوم شد و پس از 3 سال از زندان آزاد شد، گفته می شود پس از آزادی از زندان شخصیت او متحول شده است و خود او اظهار داشته است که در زندان آثار مالکوم ایکس را مطالعه و مسلمان شده است.


[ چهارشنبه ٤ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

مسلمانان آرژانتینی امسال با 9 ساعت و نیم روزه‌داری کوتاه‌ترین و مسلمانان دانمارک با 21 ساعت روزه‌داری طولانی‌ترین زمان روزه‌داری در ماه رمضان را به خود اختصاص داده‌اند.

 روزنامه بحرینی اخبار الخلیج در خبری درباره روزه‌داری مسلمانان در ماه مبارک رمضان نوشت که مسلمانان دانمارک امسال ماه رمضان سختی را پیش‌رو دارند.

این روزنامه بحرینی در ادامه توضیح می‌دهد که مسلمانان دانمارک امسال 21 ساعت در روز را روزه هستند و این طولانی‌ترین ساعات روزه‌داری در جهان است.

این درحالی است که مسلمانان آرژانیتن با 9 ساعت و نیم روزه‌داری کوتاهترین ساعات روزه‌داری را سپری می‌کنند، چون آنها در نیم‌کره جنوبی قاره آمریکا قرار دارند.

اما ماه رمضان مسلمانان شمال روسیه و به طور مشخص شهر "مورمانسک" امسال با شب‌های سپید مواجه شده که در آن روز 24 ساعت تمام است،
بی‌آنکه لحظه‌ای آنها شاهد شب تاریکی آن باشند و این روزه‌داران مناطق شمالی روسیه را وادار می‌کند که سحری و افطار خود را در حالی صرف کنند که خورشید در وسط آسمان است.

به همین دلیل ساعات روزه‌داری آنها بر اساس زمان مشخص شده توسط علمای اسلام و به دلیل این پدیده طبیعی به 20 ساعت به ویژه در این شهر می‌رسد.

[ دوشنبه ٢ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال