براسانی دیوانجاه
این وبلاگ هیچ گونه گرایش سیاسی نداشته و یک مکان آزاد می باشد (شعر ، داستان ، عکس ، مطلب و مقاله (بلوچی و فارسی)) . 
نويسندگان

ارتش مغول ها در اوایل سده سیزدهم قدرت برتر آسیا بودند و مردم قاره کهن، ازشنیدن نام آنها بر خود می لرزیدند. آنها به رهبری چنگیزخان از سرزمین خود در شمال شرق آسیا به حرکت در آمدند و همه کشورهای سر راهشان را نابود کردند؛ شهرهایی که مقاومت کردند، هم در نهایت تسخیر و مردمشان قتل عام شدند. آنها از چین وعراق تا کوه‌های قفقاز را زیر هجوم وحشیانه خود گرفتند و در هر میدانی که جنگیدند، پیروز شدند. اما این قوم که بودند و چطور زندگی می کردند؟


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٢:٤٠ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

کوه آتشین

کوهی که همیشه میسوزد:  
در جاده رامهرمز به سمت رود زرد و در مسیر خیجه و ماماتین بعد از روستای گنبد لران، کوهی آتشین وجود دارد که از گذشته های دور تا کنون شبانه روز میسوخته است، مردم محلی به این کوه «تشکوه» میگویند.

                                                     


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۳:٤٠ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

یکی از اشخاصی که خداوند متعال به او رحم و کَرم خاص نموده، ماجرای یوسف استیس می باشد ، او داعی مسلمانی است که در شهر اسکندریه (الکساندریا) در ایالت ورجینیا، نزدیک واشنگتن سکونت دارد. او اصلاً از ایالت تگزاس است، بیشتر وقت لباس عربی سفید رنگ پوشیده، شب و روز برای نشر و پخش دین اسلام در تلاش است و برای سربلندی آن از هیچ کوششی دریغ نمی کند. اینک داستان اسلام او را از زبان خودشان می شنویم: من از ساکنین ایالت تگزاس بوده و خویش را برای نشر دعوت مسیحیت وقف نموده بودم. ما از اسلام و هر چیز متعلق به آن نفرت شدید داشتیم و بیشتر مردم در غرب همینطور هستند. برای ما گفته بودند که مسلمانان به خدا ایمان ندارند، صندوق سیاهی را در صحرای عربستان مقدس می شمارند و روزانه پنج مرتبه زمین را می بوسند. وشنیده بودیم که مسلمانها تروریست هستند،طیاره ربائی میکنند و بت می پرستند و… تعداد زیادی از مردم به شنیدن داستان مسلمان شدن یک کشیش و یا راهب مسیحی شوق وافر داشته و به طور خاص از من سوال می کنند که چطور مسلمان شده ام، و از آن جمله یکی از دکتران مسیحی از طریق ای میل از من سوال نمود که چرا؟ وچگونه مسیحیت را ترک کرده و دین اسلام را قبول نمودی؟! من جوابی را که به آن طبیب مسیحی نوشته ام در این جا برای شما خوانندگان گرامی نیز می نویسم واز همه کسانی که این واقعه را خوانده و به آن اهمیت می دهند تشکر و قدر دانی می کنم.‏


ادامه مطلب
[ یکشنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 

حقیقت این است که آدامس حاوی «زایلیتول» که یک ماده شیمیایی است یک جایگزین خوب برای قند محسوب می‌شود که می‌تواند رشد باکتریها را در حفره دهان کاهش دهد.

همه ما برای داشتن دندان سالم و بهداشت بیشتر به دندانپزشک مراجعه می‌کنیم اما 15 مورد را دندانپزشک به ما نمی‌گوید.

آیا تاکنون با خود فکر کرده‌اید که دندانپزشک شما چیزهایی را به شما هرگز نگفته است؟  خ,ب، حقیقت این است که یک دندانپزشک ممکن است اطلاعات خاصی را در مورد شما  به تعویق بیندازد.

شما زمانی که وقت دندانپزشکی دارید، درباره دندانپزشک خود چه فکری  می‌کنید؟ این رایج و معمولی است که یک دندانپزشک به ما در مورد راه‌هایی  برای حفظ بهداشت و دهان و مراقبت مناسب از دندانها و لثه‌ها توصیه کند.

با این حال دندانپزشک شما گاهی بعضی از چیزهایی که شما نیاز دارید را به شما نمی‌گوید.

قبل از مراجعه به دندانپزشکی به شما توصیه می‌شود که لیستی از سوالات خود را که مایل هستید بپرسید، تهیه کنید.

چیزهایی که دندانپزشکتان به شما نمی‌گوید:

1.تنفس از طریق دهان می تواند به مشکلات بهداشت دهان و دندان منجر شود

این موضوع را اکثر دندانپزشکان به شما نمی‌گویند به دلیل اینکه یک مشکل  بسیار مشترک است که آنها آن را به سختی جدی می‌گیرند، با این حال، حقیقت  این است که شما می‌توانید این مسئله را ترک کنید.

2.فلوراید زیاد می‌تواند به دندان‌های شما صدمه بزند

این عمل برای دندانپزشکان رایج است که مکمل‌های فلوراید را برای دندانهای قوی‌تر و سالم تجویز می‌کنند.

با این حال، حقیقت این است که مقدار بیش از حد فلوراید می‌تواند آسیب  بیشتری را به دندانهای شما برساند و دندان‌های شما با این ماده به دندانهای ضعیف تبدیل شده و مینای دندان شما با این روش از بین می‌رود.


ادامه مطلب
[ جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

زنی با سر و صورت کبود و زخمی سراغ دکتر روانشناس میره ..
دکتر می پرسه : چه اتفاقی افتاده؟
خانم در جواب میگه: دکتر، دیگه نمی دونم چکار کنم. هر وقت شوهرم عصبانی و ناراحت میاد خونه، منو زیر مشت و لگد له می کنه و عصبانیتش رو سر من خالی می کنه !!!
دکتر گفت: خب دوای دردت پیش منه : هر وقت شوهرت عصبانی و ناراحت اومد خونه، یه فنجون چای سبز بردار و شروع کن به قرقره کردن. و این کار رو ادامه بده.
دو هفته بعد،اون خانم با ظاهری سالم و سرزنده پیش دکتر برگشت !!!
خانم گفت: دکتر،
پیشنهادتون فوق العاده بود. هر بار شوهرم عصبانی و ناراحت اومد خونه، من شروع کردم به قرقره کردن چای و شوهرم دیگه به من کاری نداشت!!!

دکتر گفت: میبینی؟! اگه جلوی زبونت رو بگیری خیلی چیزا خود به خود حل میشن !

[ جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٥:۱٠ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

گاو ما ما می کرد
گوسفند بع بع می کرد
سگ واق واق می کرد
و همه با هم فریاد می زدند حسنک کجایی.
شب شده بود اما حسنک به خانه نیامده بود. حسنک مدت های زیادی است که به خانه نمی آید. او به شهر رفته و در آنجا شلوار جین و تی شرت های تنگ به تن می کند. او هر روز صبح به جای غذا دادن به حیوانات جلوی آینه به موهای خود ژل می زند.
موهای حسنک دیگر مثل پشم گوسفند نیست چون او به موهای خود گلت می زند.
دیروز که حسنک با کبری چت می کرد . کبری گفت تصمیم بزرگی گرفته است.کبری تصمیم داشت حسنک را رها کند و دیگر با او چت نکند چون او با پتروس چت می کرد. پتروس همیشه پای کامپیوترش نشسته بود و چت می کرد. پتروس دید که سد سوراخ شده اما انگشت او درد می کرد چون زیاد چت کرده بود. او نمی دانست که سد تا چند لحظه ی دیگر می شکند. پتروس در حال چت کردن غرق شد.

برای مراسم دفن او کبری تصمیم گرفت با قطار به آن سرزمین برود اما کوه روی ریل ریزش کرده بود . ریزعلی دید که کوه ریزش کرده اما حوصله نداشت . ریزعلی سردش بود و دلش نمی خواست لباسش را در آورد . ریزعلی چراغ قوه داشت اما حوصله درد سر نداشت. قطار به سنگ ها برخورد کرد و منفجر شد . کبری و مسافران قطار مردند.
اما ریزعلی بدون توجه به خانه رفت. خانه مثل همیشه سوت و کور بود . الان چند سالی است که کوکب خانم همسر ریزعلی مهمان ناخوانده ندارد او حتی مهمان خوانده هم ندارد. او حوصله ی مهمان ندارد. او پول ندارد تا شکم مهمان ها را سیر کند.
او در خانه تخم مرغ و پنیر دارد اما گوشت ندارد
او کلاس بالایی دارد او فامیل های پولدار دارد.
او آخرین بار که گوشت قرمز خرید چوپان دروغگو به او گوشت خر فروخت . اما او از چوپان دروغگو گله ندارد چون دنیای ما خیلی چوپان دروغگو دارد به همین دلیل است که دیگر در کتاب های دبستان آن داستان های قشنگ وجود ندارد.

[ جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٤:۱٢ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 

 سایت قانون آنلاین، گزارشی از سایت ازدواج موقت تهران منتشر کرده است که در آن با مدیر این سایت هم گفتگو شده. بخش هایی از این گزارش را می خوانید؛                      

- صبح دیروز در شبکه اجتماعی فیس بوک و توییتر وبلاگی معرفی شد با عنوان «مرکز رسمی ازدواج موقت تهران» و سریع در صفحات تعداد زیادی از کاربران این شبکه ها به اشتراک گذاشته شد و نظرهای مختلفی در رابطه با آن مطرح شد. زمانی که وارد این وبلاگ می شوید عنوانی با مضمون «این وبلاگ در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد به ثبت رسیده است» خودنمایی می کند و در معرفی آن  آمده است که «مرکز رسمی ازدواج موقت جامعه مجازی پیوند (زوج یابی) تهران» و به کاربران اطمینان داده می شود که «خدمات مربوط به ازدواج موقت، خدمات خصوصی تلقی شده و اطلاعات مربوط به آن در اختیار هیچ ارگان یا سازمان دولتی قرار نمی گیرد و در هیچ کجا (بجز این مرکز) ثبت نمی شود و برای مخاطبین مشکل ساز نخواهد بود.»
در مورد زنانی که در این سایت معرفی شده اند هم آمده است: «خدمات این مجموعه در زمینه ازدواج موقت فقط شامل خانم های مطلقه و بیوه می شود.»


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٤:٢٩ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
[ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٦:۱٤ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]

 

 
اثر شراب در دستگاه تنفس: از مهمترین عوارض الکل در دستگاه تنفس، بیماری صعب العلاج سل و تنگی نفس است. زیرا الکل همراه خون وارد ریتین شده، مخاط ریه را تحریک کرده آن را متورم می کند.
اثر شراب در گردش خون: الکل چون در کارگاه تن قابل مصرف نیست به محض ورود به معده بدون تصرف در آن وارد خون گردیده، گلبولهای سفید خون را که به منزله سربازان مدافع بدن در مقابل دشمن می باشند، از بین می برد و هموگلبین خون را که محتوی آهن می باشد نابود و بدن را دچار کم خونی عجیبی می نماید.
پس حق است که خداوند شراب خواری را در آیه ۹۰ سوره مائده حرام نموده است.
[ دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢۳ ‎ب.ظ ] [ عادل قنبرزهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
قرآن آنلاین

,,

اسما خداوند متعال